1. Довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження вашого представника, якщо заяву підписано представником.
2. Документи, що підтверджують відсутність (або наявність) у боржника статусу фізичної особи – підприємця.
3. Конкретизований список кредиторів і боржників із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів (боржників), а також щодо кожного кредитора (боржника) - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, за основним зобов’язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов’язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
4. Опис майна, що належить боржнику на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна.
5. Копії документів, що підтверджують право власності на майно.
6. Перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім’я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов’язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.
7. Копії документів про вчинені (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного боржнику нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
8. Відомості про всі наявні рахунки (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках.
9. Копія трудової книжки (за наявності).
10. Відомості про вашого роботодавця (роботодавців).
11. Декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства.
12. Докази авансування на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.
13. Інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини.

Разом із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржник зобов’язаний подати пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів).

Декларація про майновий стан подається боржником за три роки (за кожен рік окремо), що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Декларація повинна містити інформацію щодо майна, доходів та витрат боржника і членів його сім’ї, що перевищують 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

До членів сім’ї боржника належать особи, які перебувають у шлюбі з боржником (у тому числі якщо шлюб розірвано протягом трьох років до дня подання декларації), а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою чи піклуванням боржника, інші особи, які спільно з ним проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких з боржником не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.


До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.

Суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім’ї. Суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об’єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів (загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати).

Тобто боржника не залишають без нічого.
Те, що людина банкротує, не означає, що вона перестає жити. Треба на чомусь спати, десь зберігати їжу, на чомусь її готувати і тому подібне.
Отже, предмети гардеробу та інше майно, необхідне для життя не вилучається, - воно може бути віднесено до предметів домашнього ужитку та малоцінного майна.
Якщо трішки замислитися - кому потрібні б/у вилки і тарілки?
За таким же принципом суддя може залишити боржнику предмети професійної діяльності - водію - недорогий автомобіль, перукарю або художнику - інструменти для роботи. Зазначені обставини потрібно доводити у суді під час процедури банкрутства.

Особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов’язку повернення непогашених боргів, а саме:

1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи;
2) сплати аліментів;
3) виконання інших вимог, які нерозривно пов’язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

1. Протягом п’яти років після визнання особи банкрутом, не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.
2. Протягом п’яти років після визнання особи банкрутом така особа зобов’язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, поруки чи договорів застави
письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів;
3. Особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

З моменту відкриття судом провадження у справі про неплатоспроможність (банкрутство) вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться строком на 120 днів, з моменту відкриття судом провадження у справі про неплатоспроможність.
Ухвала суду про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

1) зупиняється виконання боржником грошових зобов’язань, у тому числі зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами, крім виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів чи про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, а також крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж;
3) не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань із задоволення вимог, на які поширюється мораторій;
4) зупиняється перебіг позовної давності щодо вимог до боржника;
5) не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов’язань боржника.


Мораторій не поширюється на:


1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи;
2) виплату та стягнення аліментів;
3) виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов’язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення;
4) задоволення вимог кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника відповідно до затвердженого плану та у процедурі погашення боргів боржника відповідно до цього Кодексу.
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

Так, можливо.
Всі судові провадження щодо стягнення заборгованості та спори з приводу майна боржника передаються до суду, який розглядає справу про визнання особи неплатоспроможною (банкрутом). А відкритті виконавчі провадження щодо примусового виконання судових рішень зупиняються (вводиться мораторій).

Протягом п’яти років з дня введення в дію Кодексу процедури банкрутства (з 21.10.2019) заборгованість фізичної особи, що виникла до дня введення в дію цього Кодексу, за кредитом в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, реструктуризується за процедурою неплатоспроможності фізичної особи згідно з планом реструктуризації або з мировою угодою.
Склад і розмір грошових вимог кредитора за зобов’язаннями, які виникли з кредиту в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
До розміру вимог такого забезпеченого кредитора не включаються штрафні санкції та пеня.
Визнані судом вимоги кредитора погашаються боржником у розмірі ринкової вартості квартири або житлового будинку, що забезпечує вимоги такого кредитора, яка визначається оцінювачем, визначеним кредитором. Залишок заборгованості такого кредитора підлягає прощенню (списанню) у визначеному порядку.
У разі якщо боржник до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність частково погасив кредит, розмір вимог кредитора, які підлягають погашенню відповідно до цього пункту, зменшується пропорційно до частини кредиту, погашеної боржником.



Якщо загальна площа квартири, обтяженої іпотекою, не перевищує 60 квадратних метрів або житлова площа такої квартири не перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника, або якщо загальна площа житлового будинку, обтяженого іпотекою, не перевищує 120 квадратних метрів:

- на реструктуризоване зобов’язання боржника встановлюється відсоткова ставка у розмірі українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізичних осіб у гривні, збільшеного на 1 відсоток;
- строк погашення вимог забезпеченого кредитора становить 15 років.
У разі якщо загальна площа квартири, обтяженої іпотекою, перевищує 60 квадратних метрів або житлова площа такої квартири перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника, або якщо загальна площа будинку, обтяженого іпотекою, перевищує 120 квадратних метрів:
- на реструктуризоване зобов’язання боржника встановлюється відсоткова ставка у розмірі українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізичних осіб у гривні, збільшеного на 3 відсотки;
- строк погашення вимог забезпеченого кредитора становить 10 років.
Членами сім’ї боржника вважаються члени сім’ї боржника, які проживали в квартирі або житловому будинку, що є предметом забезпечення, на момент укладення іпотечного договору та проживають на момент відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також діти цих осіб, які народилися після укладення іпотечного договору. Якщо боржник не має фінансових можливостей погашати вимоги кредитора на вищезазначених умовах, суд за клопотанням боржника відмовляє у затвердженні плану реструктуризації та закриває провадження у справі про неплатоспроможність.

Якщо ви потрапили в боргову яму і не можете сплачувати кредит, не варто приймати рішення, які на практиці виявляться невірними і ще більш погіршать ситуацію. Часто саме нераціональні дії боржника призводять до помилок, які вкрай складно виправити. Ось деякі з них.



Помилка №1. Ситуація сама як-небудь вирішитися. Ніколи не кидайте справу з боргами на самоплив.
Прийняти таке рішення - найгірше, що ви можете зробити! Спокою не буде ні вам, ні вашим близьким.
Внаслідок чого вас почнуть діставати судові виконавці та колектори, а борг буде збільшуватися в геометричній прогресії. Що стане приводом для звернення кредитора до суду, арешту та продажу вашого майна.

Помилка №2. Буду трішки платити, щоб створити видимість руху коштів по кредитному рахунку.
Так, рух ви таким чином створите, тільки ось заборгованість по кредиту стане нескінченною. Ви потрапляєте в справжню кабалу - борг не буде зменшуватися, а щоденні пені та штрафи перекриють все, що ви поклали на рахунок кредитора.

Помилка №3. Почекаю 3 роки, і мені пробачать борг.
Якщо ви маєте на увазі термін позовної давності, який дорівнює трьом рокам, то змушені вас засмутити – рідко який кредитор допустить, щоб термін позовної давності минув. Досить кредитору просто надіслати вам повідомлення або подати позов до суду, як термін позовної давності почне відраховуватися заново. Також, боржник своїми діями може поновити строк позовної давності.
Крім того, деякі кредитори у договорі збільшують строк позовної давності.

Помилка № 4. Зміню номер телефону.
Думаєте, що зміна номера телефону допоможе уникнути рішення суду?
Ніхто не заборонить вам змінити номер телефону, багато боржників саме так і роблять. Але обертається це тим, що колектори починають телефонувати вашим близьким та на роботу, намагаючись вас знайти.
Ваші родичі та співробітники будуть від цього в захваті?
Та й заборгованість з відсотками нікуди не дінеться.

Помилка №5. Просто звернуся в інший банк і візьму в ньому кредит, щоб закрити прострочений.
А ви впевнені, що новий банк буде радий такому позичальнику? При обробці заявки завжди запитується кредитна історія заявника, тому всі ваші борги буде видно як на долоні. Жоден нормальний банк не буде з вами співпрацювати.

Помилка №6. Перекрию борг грішми батьків або родичів, вони обов'язково допоможуть!
Так думає багато боржників, і в результаті псуються відносини з рідними.
По-перше, доведеться вводити всю сім'ю в курс ваших проблем. А по-друге, ви впевнені, що зможете віддати борг?
Через грошові питання родини часто розпадаються, а колись близькі люди стають затятими ворогами.
Воно вам треба?

Помилка №7. Попрошу родича оформити на себе кредит готівкою, а гроші заберу: витрачу їх на гасіння проблемного кредиту.
Ну, по-перше, такого "доброго" (або дурного?) родича ще доведеться пошукати.
А по-друге, ситуація все та ж: ви ризикуєте зіпсувати відносини з усією своєю родиною.
Вам потрібні додаткові вороги?

Помилка №8. Ну й добре, з мене все одно взяти нічого! Ви впевнені, що нічого? Тоді подумайте про своїх дітей та близьких, що ви їм залишите? Майна немає, зате є борги, які перейдуть їм у спадок!
Вам відомо, що після смерті позичальника списання боргів ніхто не проводить, а кредитори мають право пред’являти претензії до спадкоємців? Та й про спокійне життя можете забути.

Помилка №9. Зачекаю, можливо банк ліквідують або з кредитором щось станеться.

Як казав Воланд у творі М. Булгакова: «Майстер і Маргарита»: «Рукописи не горять».
Ваші борги теж нікуди не зникнуть. Їх з дисконтом продадуть колекторам, а у померлого кредитора з’являться спадкоємці.
Тож, навіть при ліквідації банку чи смерті кредитора, борги будуть з вас «витрушувати» з подвійною наполегливістю.





Номер телефону - +380 97 337 1673

Email - advocatvsud@gmail.com

Залишити заявку